پکیج چربی‌گیر فاضلاب DAF

سیستم‌های چربی‌گیر فاضلاب DAF یک فناوری مؤثر برای جداسازی روغن‌ها و گریس‌های موجود در فاضلاب، به‌ویژه آن‌هایی که در محیط‌های صنعتی تولید می‌شوند، هستند. این سیستم‌ها می‌توانند حجم زیادی از فاضلاب را تصفیه کنند، در حالی که به‌راحتی کار می‌کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند.

چربی‌گیر فاضلاب DAF

ویدئوهای پکیج چربی‌گیر فاضلاب DAF

DAF شناورسازی هوای محلول

 

شناور سازی هوای محلول در واقع فلوتاسیون: هوای فشرده یکی از فرآیندهای مهم تصفیه فاضلاب صنعتی، پساب و تصفیه آب است. استفاده از این روش در تصفیه فاضلاب، با حذف انواع آلاینده‌های معلق مانند روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می‌تواند تأثیر زیادی در شفاف‌سازی آب داشته باشد. شرکت رهابکو؛ سازنده انواع پکیج‌های تصفیه فاضلاب در این مقاله هر آنچه که قبل از خرید این محصول باید بدانید را ارائه می‌دهد. این شامل نحوه عملکرد پکیج و کاربرد این تجهیزات در صنایع مختلف و استانداردهای مهم در طراحی، تولید و ساخت آن می باشد.

 

 

چربی گیر فاضلاب DAF چیست؟

 

به فرآیند حذف آلاینده‌ها و ذرات کلوئیدی با تزریق هوای فشرده به پساب را شناورسازی هوای محلول یا DAF می‌نامند. در این فرآیند حباب‌های کوچک آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب می‌چسبند و باعث شناور شدن ذرات به سطح فاضلاب می‌شوند و در آنجا توسط یک اسکیمر جمع‌آوری شده و در مخزن ذخیره لجن تخلیه می‌شوند. با در نظر گرفتن راندمان بسیار بالای سیستم چربی گیر فاضلاب DAF این تجهیزات در صنایع مختلف مانند کشتارگاه‌ها، پالایشگاه‌ها آشپزخانه‌های صنعتی بزرگ و صنایع غذایی، کاربرد بسیاری دارد.

DAF مخفف عبارت Dissolved Air Flotation می‌باشد. DAF در اصل دارای بهترین عملکرد سیستم چربی‌گیری است که در صورت ناکافی بودن تله‌های چربی استفاده می‌شود. واحد DAF بخش خاصی از سیستم تصفیه فاضلاب چند جزئی است. ایده اصلی پشت واحد DAF این است که حباب‌های ریز هوا در واحد تولید می‌شوند که با آلاینده‌های نامحلول در فاضلاب ترکیب می‌شوند و آن‌ها را به سطح می‌آورند و سپس می‌توان آن‌ها را از بین برد. برخلاف روش استاندارد تله‌گیری چربی که از فناوری جداسازی گرانشی استاندارد استفاده می‌کند، واحدهای DAF می‌توانند نتایج برتر را در جریان بارهای آلاینده و جریان بالاتر به دست آورند.

سیستم‌های چربی‌گیر فاضلاب DAF برای حذف جامدات معلق به همراه چربی، روغن و گریس از جریان فاضلاب با شناورسازی طراحی شده‌اند. برخلاف جداسازی گرانشی. سیستم‌های DAF در جریان‌های فاضلابی که شامل مواد جامد هستند که تمایل دارند در حالت تعلیق یا شناور باقی بمانند، مانند جریان‌های فاضلابی مبتنی بر مواد غذایی، شیمیایی و نفتی، به‌خوبی کار می‌کنند.

 

 

عملکرد چربی‌گیر فاضلاب DAF چگونه است؟

 

قبل از DAF، فاضلاب باید با تنظیم pH، انعقاد و لخته سازی به‌صورت شیمیایی تصفیه شود. سیستم‌های چربی‌گیر فاضلاب DAF برای حذف ذرات جامد تشکیل‌شده توسط فرآیندهای انعقاد و لخته‌سازی با استفاده از حباب‌های بسیار کوچک هوا که به ذرات لخته می‌چسبند و باعث شناور شدن آن‌ها به سطح برای حذف با اسکیمر می‌شوند، طراحی شده‌اند.

حباب‌های کوچک با تزریق هوا تحت فشار به جریان گردش مجدد فاضلاب تشکیل می‌شوند. این حلقه چرخش از 10% تا 30% تخلیه از DAF استفاده می‌کند. این جریان چرخشی اشباع شده از هوا برای اختلاط با فاضلاب ورودی و تصفیه نشده به ورودی DAF بازگردانده می‌شود. هنگامی که آب تحت فشار به‌طور ناگهانی به فشار اتمسفر رها می‌شود، هوا از محلول خارج شده و حباب های بسیار ریز هوا (آب سفید) ایجاد می‌کند که به ذرات جامد می‌چسبد و باعث شناور شدن آنها می‌شود.

 

 

مزایای دستگاه چربی گیر فاضلاب DAF

 

  • امکان ساخت در ابعاد دلخواه کارفرما
  • ایزولاسیون بدنه دستگاه با پوشش رنگ اپوکسی و بی‌بو بودن دستگاه
  • دوام و مقاومت بسیار بالا در مقابل خورندگی مواد شیمیایی موجود در فاضلاب
  • امکان حمل و نصب آسان
  • امکان جابه‌جایی محل استقرار دستگاه چربی‌گیر
  • عمر بالای دستگاه
  • بهترین راندمان جداسازی ذرات چربی از فاضلاب به‌دلیل استفاده از پکینگ مدیای ثابت در داخل دستگاه

گالری تصاویر پکیج چربی گیر

slide-0ef79be
slide-e1c0732
slide-febb9b3
slide-fff218c
slide-a0de8e3
slide-5c7fb1f
slide-4f24abf
slide-9ceb724
slide-d43e6a8
slide-7c8f5dc
slide-848e0d9
slide-8c509c4
slide-be956ce