پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، اقدام به طراحی و اجرا و ساخت پکیج‌های قابل حمل (پرتابل) تصفیه فاضلاب نموده است.

 

 

فرآیندهای مورد استفاده برای تصفیه شامل موارد زیر است:

 

1. فرآیند بیولوژیکی با هوادهی گسترده لجن فعال EAAS – Extended Aeration Activated Sludge
2. فرآیند بیولوژیکی با رشد چسبیده با بستر ثابت IFAS – Integrated Fixed Activated Sludge
3. فرآیند بیولوژیکی با رشد چسبیده با بستر متحرک MBBR -Moving Bed Bio Reactor می‌باشند.
4. همچنین این شرکت اقدام به طراحی و ساخت پکیج‌های متناسب با بار آلودگی فاضلاب ورودی نموده است.

 

 

پکیج فاضلاب بهداشتی انسانی

 

از مزایای پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • قابلیت ارتقاء
 •  قابل حمل بودن
 • کم جا بودن (به دلیل طراحی خاص و ویژه)
 • عدم ایجاد بو
 • مصرف انرژی پایین
 • شکل ظاهری مناسب

 

 

روش‌های تصفیه فاضلاب انسانی

 

به‌طور کلی روش‌های تصفیه فاضلاب را می‌توان به 3 دسته اصلی فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی تقسیم‌بندی نمود.

به‌ندرت اتفاق می‌افتد که یکی از روش‌های گفته شده به‌تنهایی بتواند تمامی خواسته‌ها را از سیستم تصفیه برآورده سازد. بنابراین در اکثر موارد لازم است که ترکیبی از روش‌های فوق استفاده شود.

 

در واحدهای تصفیه بر مبنای اصول کار یک یا ترکیبی از روش‌های به‌کار گرفته شده به منظور انجام عملیاتی خاص طراحی می‌گردند.براساس روش‌های استفاده شده، روش‌های تصفیه عموماً به دو دسته واحدهای عملیاتی و واحدهای فرآیندی تقسیم می‌گردند.

 

 

1. روش های فیزیکی

 

از جمله روش‌های معمول تصفیه فیزیکی فاضلاب می‌توان به سیستم‌های آشغال‌گیری، دانه‌گیری، ته‌نشینی، شناورسازی، چربی‌گیری و فیلتراسیون اشاره نمود.

 

 

2. روش‌های بیولوژیکی

 

به آن دسته از روش‌هایی که در آن‌ها از فرآیندهای بیولوژیکی برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود، روش‌های بیولوژیکی می‌گویند. در این روش‌ها میکروارگانیسم‌ها (به‌ویژه باکتری‌ها) نقش اصلی را در فرآیند تصفیه برعهده دارند چرا که آن‌ها با استفاده از مکانیسم‌های درونی خود مواد آلی موجود در فاضلاب را جذب کرده و از آن برای تولید سلول جدید و کسب انرژی استفاده می‌کنند.

از آنج اکه سهم عمده‌ای از آلاینده‌های فاضلاب را مواد آلی تشکیل می‌دهند، استفاده از روش‌های بیولوژیکی امروزه به‌طور گسترده‌ای برای تصفیه فاضلاب‌ها متداول شده است.

روش‌های بیولوژیکی قادرند با هزینه‌ای پایین، طیف گسترده‌ای از آلاینده‌ها را مورد تصفیه قرار دهند.

در ذیل به بررسی برخی روش‌های معمول در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب می‌پردازیم.

 

 

2.1. روش لجن فعال با هوادهی گسترده

 

فرآیند تصفیه در این روش مطابق فرآیند لجن فعال است با این تفاوت که به منظور کاهش حجم لجن تولیدی و مشکلات ناشی از آن اصلاحاتی در روش تصفیه صورت گرفته است.

این اصلاحات شامل افزایش زمان ماند هیدرولیکی و عمر لجن می‌باشد. این تغییرات سبب شده است که میزان لجن دفعی به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. همچنین پایداری و مقاومت سیستم نسبت به نوسانات کیفی و کمی ورودی افزایش یافته است.

انعطاف‌پذیری و پایداری این سیستم سبب شده است که امروزه در کشور ما به‌طور گسترده ای از این روش برای تصفیه انواع فاضلاب‌های بهداشتی و صنعتی استفاده شود.

 

 

2.2. فرآیند Integrated Fixed-film Activated Sludge – IFAS

 

در فرآیند IFAS از تلفیق رشد چسبیده و معلق میکروبی به‌صورت همزمان استفاده می‌گردد.

سیستم‌های IFAS مزایای گسترده‌تری را نسبت به فرآیندهای متداول لجن فعال (سیستم‌های دارای رشد معلق) دارا هستند. این سیستم‌ها علاوه‌بر مقاومت بالا در برابر شوک‌های بارگذاری آلی و هیدرولیکی انعطاف‌پذیری و قدرت تصفیه بیشتری را دارا می‌باشند.

مزایای ذکر شده در فوق با تعبیه مدیاهای مناسب در درون حوضچه هوادهی لجن فعال حاصل می‌گردد. با قرار گرفتن مدیا در داخل حوضچه هوادهی لجن فعال، زیست توده بیشتری تشکیل می‌گردد بدون آنکه سبب افزایش بارگذاری جامدات به حوضچه ته‌نشینی بگردد.

در این حالت بدون نیاز به افزایش بخش سازه‌ای و تنها با افزایش مدیا و تغییر میزان هوادهی میزان بارگذاری آلی و هیدرولیکی به واحدهای لجن فعال افزایش می‌یابد. در واقع در این سیستم‌ها زیست توده متصل به مدیا مسبب افزایش راندمان عملکرد تصفیه فاضلاب می‌گردد. از طرفی با افزایش زیست توده مقاومت فرآیند در برابر شوک‌های بارگذاری آلی و هیدرولیکی افزایش می‌یابد.

 

 

3. روش‌های شیمیایی

 

در روش‌های شیمیایی فرآیند جداسازی یا تبدیل مواد آلاینده، به کمک افزودن موادشیمیایی و در نتیجه واکنش‌های شیمیایی مواد صورت می‌گیرد. پیچیدگی در این فرآیندها به مراتب بیش از روش‌های فیزیکی می‌باشد. همین پیچیدگی سبب دشواری نسبی در بهره‌برداری از روش‌های شیمیایی می‌گردد. از این رو تا حدامکان سعی می‌شود که کمتر از روش‌های شیمیایی در سیستم تصفیه استفاده شود. به‌علاوه هزینه خرید و نگهداری مواد شیمیایی مورد نیاز در برخی موارد مانع بزرگی در کاربرد فرآیندهای شیمیایی است.

روش‌های ترسیب شیمیایی (انعقاد و لخته سازی) و گندزدایی با کلر وترکیبات آن جزء مهم‌ترین روش‌های شیمیایی مورد استفاده در تصفیه فاضلاب محسوب می‌گردند.

 

 

پکیج‌ تصفیه‌ فاضلاب‌ فلزی‌ بهداشتی

 

ملاحظات:

 

 • لجن دفعی این روش بسیار کمتر از لجن دفعی روش لجن فعال است.
 • لجن دفعی کاملاً تثبیت شده بوده و نیاز به هضم ندارد.
 • این سیستم نسبت به تغییرات کیفیت فاضلاب و همچنین حجم فاضلاب ورودی روزانه مقاوم است.
 • توصیه می‌گردد که برای تصفیه فاضلاب‌های بهداشتی از این روش استفاده گردد.
 • چنانچه فاضلاب حاوی مواد سمی و شیمیایی با مقادیر بالا نباشد، این روش به‌طور مؤثری قابلیت کاربرد را برای تصفیه فاضلاب دارد.
 • استفاده از این روش برای ظرفیت‌های 1000-10 مترمکعب در روز به‌صورت پکیج فلزی و برای ظرفیت‌های بالاتر به‌صورت بتنی پیشنهاد می‌گردد.
 • همانند روش لجن فعال به تجهیزات هوادهی نیاز دارد.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

 

 

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی دارای بسیاری از مزایا است که عبارتند از:

 

1. کارایی بسیار بالا در تصفیه فاضلاب مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست

 

این پکیج ها قادر به حذف بیشتر آلودگی‌های موجود در فاضلاب مانند جامدات معلق، رنگ و بو، روغن و چربی هستند. پکیج‌های تصفیه فاضلاب انسانی معمولاً شامل یک سری فرآیندهایی هستند که برای حذف آلاینده‌ها از فاضلاب انسانی طراحی شده‌اند. یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های استفاده از پکیج‌های تصفیه فاضلاب فلزی در سیستم تصفیه فاضلاب انسانی است. در پکیج‌های تصفیه فاضلاب انسانی، بسته به نوع آلاینده زمانی حدود 18 تا 24 ساعت برای هوادهی در نظر گرفته می‌شود. در این سیستم دیفیوزرهای با حباب ریز کاربرد بیشتری دارند زیرا با قدرت نفوذ بالاتری که دارند سرعت اکسیژن‌رسانی آن‌ها به فاضلاب نیز بالاتر می‌رود و به رشد بیشتر باکتری‌های مذکور کمک می‌کند. دیفیوزرهای هوادهی که در کف پکیج نصب می‌شوند وظیفه اکسیژن‌رسانی به فاضلاب را به عهده دارند.

 

 

2. صرفه جویی در فضا

 

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی دارای طراحی مفید، فشرده و کم حجم است که به شما این امکان را می‌دهد که در فضای کمتر نصب شود. این گزینه مناسب برای مناطق با محدودیت فضای ساختمان است. در زمانی که فضای کمی در اختیار طراح می‌باشد می‌توان با جابه‌جایی طول و عرض و ارتفاع پکیج متناسب با فضای موجود، اقدام به طراحی پکیج تصفیه فاضلاب فلزی نمود و از حداکثر فضای مورد استفاده در طراحی بهره‌مند شد. این امر باعث می‌شود تا طراح بتواند بیشترین بهره را از فضای موجود جهت طراحی پکیج تصفیه فاضلاب فلزی ببرد و کار طراحی را به‌نحو قابل قبولی انجام دهد.

 

 

3. عمر طولانی

 

پکیج‌های تصفیه فاضلاب فلزی به دلیل استفاده از رنگ‌های اپوکسی در رنگ‌آمیزی آن‌ها، دارای ساختار محکم و مقاوم در برابر خوردگی هستند. این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تحت تأثیر عوامل جوی و شيميائی قرار نگيرند و عمر طولانی داشته باشند. در ساخت پکیج‌ها از ورق ST 37 فولاد مبارکه استفاده می‌شود. ورق های کف پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، ورق 8 میلی‌متر، جداره‌ها ورق 6 میلی‌متر و کلیه پروفیل‌ها جهت ساپورت جداره‌های پکیج پروفیل 100*100 میلی‌متر با ضخامت 4 میلی‌متر می‌باشد که از هرگونه خم شدن و شکم دادن دیواره‌های پکیج جلوگیری می‌کند. پوشش داخل پکیج از 2 لایه رنگ زینک ریچ و پوشش کولتار اپوکسی به ضخامت 200 میکرون بوده که کاملاً مقاوم در برابر محیط اسیدی داخل پکیج می‌باشد و از هرگونه زنگ‌زدگی و خوردگی آهن مورد استفاده در پکیج خودداری می‌کند. پوشش بیرونی پکیج نیز از یک لایه رنگ زینک ریچ و 2 لایه رنگ پلی اورتان می‌باشد.

 

 

4. سرعت بالا در ساخت، نصب و راه‌اندازی

 

با توجه به فلزی بودن این سازه‌ها و استفاده از ورق فولادی در ساخت آن‌ها امکان ساخت با ابعاد مختلف و جوشکاری‌های مختلف قابل اجرا بوده و استادکاران به راحتی ورق‌ها را به اندازه‌های دلخواه با دستگاه‌های برش پلاسما و یا هوابرش، برش می‌دهند و با دستگاه‌های جوش قوس الکتریکی و یا جوش گازی ورق‌ها را به هم متصل نموده و مخزن را تکمیل می‌کنند. با توجه به پیش‌ساخته بودن پکیج تصفیه فاضلاب فلزی عملیات نصب و راه‌اندازی و لوله کشی دستگاه به سرعت انجام می‌شود و در زمان 2 الی 3 روز پکیج قابل بهره‌برداری می‌باشد.

 

 

5. پرتابل بودن و امکان جابجایی پکیج حتی پس از نصب و راه‌اندازی

 

به‌دلیل پیش ساخته بودن پکیج تصفیه فاضلاب فلزی امکان جابه‌جایی پکیج حتی پس از نصب و راه اندازی وجود دارد و به‌وسیله قلاب‌هایی که در بالای پکیج نصب می‌شوند می‌توان آن‌ها را به وسیله جرثقیل جابه‌جا نمود.

 

6. تولید کمپوست لجن و به اصطلاح کود انسانی که کاملاً با نباتات سازگاری دارد و از ارزش بالای برخوردار می‌باشد.

7. امکان بهره‌برداری ساده و کم هزینه از پکیج و صرفه اقتصادی.

8. قیمت پایین‌تر نسبت به سیستم‌های بتنی.

9. سهولت ارتقاء ظرفیت پکیج و اعمال هرگونه تغییر حتی در زمان بهره‌برداری.

10. عدم امکان تولید بوی نامطبوع به سبب کارکرد مداوم سیستم‌های هوادهی.

11. فراوانی کلیه لوازم یدکی پکیج و هزینه کم تعمیر و نگهداری از سیستم.

12. سازگاری با آب‌وهوای اغلب مناطق کشور.

13. عدم‌نیاز به انجام عملیات ساختمانی سنگین در محل اجرای پروژه.

14. مصرف انرژی پایین وشکل ظاهری مناسب.

موارد کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب فلزی چیست؟

با در نظر گرفتن راندمان و بازدهی بالای پکیج‌های تصفیه فاضلاب فلزی از این پکیج‌ها در صنایع و مراکز مختلفی جهت تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. موارد کابرد این سیستم‌ها را می‌توان به 2 دسته مهم تقسیم نمود.

 

 • تصفیه‌خانه‌های صنعتی و تصفیه‌خانه‌های بهداشتی – انسانی
 • کارخانجات و صنایع تولیدی مختلف
 • صنایع فلزی و فولادی
 • پتروشیمی‌ها
 • واحد‌های رنگرزی و نساجی
 • مراکز درمانی و بیمارستان‌ها
 • مراکز اداری و سازمان‌ها و ارگان‌ها
 • قالیشویی‌ها و کارواش
 • مجتمع‌های مسکونی و تفریحی
 • هتل‌ها و مراکز اقامتی و سیاحتی
 • روستاها
 • شهرک‌ها و …
پکیج تصفیه فاضلاب با بدنه فلزی

تجهیزات و واحدهای مختلف پکیج تصفیه فاضلاب فلزی چیست؟

 

 

پکیج‌های تصفیه فاضلاب فلزی از واحدهای مختلفی تشکیل می‌شود که در ادامه آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

 • آشغال‌گیرها
 • ایستگاه پمپاژ و ایستگاه متعادل‌ساز
 • دیفیوزر و بلوئرهای هوادهی
 • واحد ته‌نشینی
 • هاضم لجن
 • سیستم گندزدایی و ضدعفونی با کلر و یا گاز ازن

 

 

1. آشغال‌گیرها

 

آشغال‌گیر مورد نیاز در سیستم تصفیه فاضلاب فلزی یک سبد آشغال‌گیری به ابعاد 30*50*50 سانتی‌متر می‌باشد که در ورودی ایستگاه پمپاژ نصب می‌گردد. این آشغال‌گیر از نوع دانه ریز و برای جدا کردن آشغال‌های بزرگتر از 0.5 سانتی‌متر می‌باشد.

 

 

2. ایستگاه پمپاژ و ایستگاه متعادل‌ساز

 

پساب یا فاضلاب ورودی از لوله‌های تعبیه شده در بالای مخزن سپتیک تانک وارد آن شده، مواد جامد ته‌نشین گردیده و آب یا همان پساب بدون مواد جامد وارد فاز بی‌هوازی می‌گردد و از آن‌جا به بیرون از سپتیک تانک هدایت می‌شود.

وقتی فاضلاب داخل سپتیک تانک بدون حضور اکسیژن در مخزن اولیه باقی ماند باکتری‌های بی هوازی شروع به رشد و نمو نموده و جهت زنده ماندن از فاضلاب موجود استفاده کرده و خود ثقیل گردیده و ته‌نشین می‌گردند و پساب کم تصفیه شده از سیستم خارج می‌گردد. در این مخزن، پمپ‌ها جهت انتقال و نیز یک عدد فلوتر جهت تنظیم سطح قرار می‌گیرند. این مجموعه شامل 2 دستگاه پمپ لجن‌کش است که ظرفیت هرکدام از پمپ‌ها بسته به میزان فاضلاب می‌باشد. سپتیک تانک می‌تواند از جنس پلی اتیلنی باشد و در داخل زمین دفن گردد و یا به صورت سازه بتنی توسط کارفرما در زیرزمین اجرا شود.

 

 

۳. دیفیوزر و بلوئرهای هوادهی

 

در این قسمت عمل هوادهی به فاضلاب انجام می‌گردد. 2 دستگاه بلوئر دمنده هوا با دبی هوادهی مناسب عمل هوادهی را از طریق دیفیوزرهایی که در کل سطح هوادهی تقسیم شده‌اند انجام می‌دهند. در این سیستم نیاز به اختلاط و رساندن اکسیژن به فاضلاب جهت تجزیه مواد آلی و رشد میکروارگانیزم‌ها می‌باشد که توسط بلوئرهای هوادهی انجام می‌گردد. دیفیوزرهای مورد استفاده جهت هوادهی از کف پکیج از نوع حباب ریز می‌باشد که در هنگام قطع هوادهی کامل دستگاه، به دلیل دارا بودن سوپاپ بر روی خود، مانع از پس زدن آب به داخل لوله‌های هوادهی می‌گردد. ‌

 

 

4. واحد ته‌نشینی

 

وظیفه واحد ته‌نشینی در پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، حذف کلیه مواد معلق به‌جای مانده از مراحل قبلی می‌باشد. در این مرحله نیز تجهیزات آرام‌کننده جریان و سپر جلوگیری از عبور مواد معلق را نیز به همراه دارد. در این سیستم لازم است که لخته‌های ایجاد شده در مخزن ته‌نشین شود. در این مخزن یک دستگاه پمپ که به اصطلاح فنی ایرلیفت پمپ نامیده می‌شود نصب می‌گردد. ضمناً این واحد دارای آرام‌کننده جریان و کانال جمع آوری می‌باشد.

 

 

5. هاضم لجن

 

در هاضم لجن، لجن اضافی تولید شده در کل فرآیند تصفیه انبار می‌شود که پس از پر شدن مخزن پس از مدت 2 سال توسط ماشین لجن کش تخلیه می‌گردد. (تولید کمپست لجن و کود انسانی در این واحد صورت می پذیرد.)

 

 

6. سیستم گندزدایی (کلر زنی)

 

جهت گندزدایی پساب تصفیه شده با محلول کلری که قبلاً در یک پکیج آماده سازی شده است ضد عفونی می‌گردد و آماده دفع می‌باشد. این واحد جهت از بین بردن میکروارگانیزم‌های بیماری‌زا و کلیفرم‌های موجود در پساب خروجی تصفیه شده، تعبیه می‌گردد.
این سیستم شامل دو مخزن 200 ليتری پلي اتيلن، دوزينگ پمپ تزريق کلر با مارک اتاترون ايتاليا (Etatron Italy)،5 لیتر 8 بار فشار به همراه الکتروموتور و شافت و پروانه، شاسی و متعلقات می‌باشد.

 

 

7. خروجی تصفی‌ خانه

 

خروجی حاصل از تصفیه‌خانه آبی است شفاف، با خلوص 98 درصد راندمان حذف آلاینده‌ها، بدون بو و رنگ، که میزان BOD5 زیر 100 میلی‌گرم و COD زیر 200 میلی‌گرم در لیتر است و مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست مناسب آبیاری فضای سبز و مصارف کشاورزی و آب‌های سطحی می‌باشد.

 

 

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی چگونه انجام می‌شود؟

 

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب فلزی به مراحل زیر تقسیم می‌شود:

 

 

1. بررسی نیازها:

 

در این مرحله، کارشناسان وطراحان سیستم‌های تصفیه فاضلاب، نیازهای کارفرمای محترم جهت تصفیه فاضلاب را بررسی می‌کنند. این امر شامل حجم و نوع فاضلاب، استانداردهای قابل قبول و هدف اصلی تصفیه فاضلاب می‌باشد.

 

 

2. انتخاب فناوری:

 

بعد از بررسی نیازهای موجود در طرح، کارشناسان این حیطه، بهترین فناوری تصفیه را برای پکیج خود انتخاب می‌کنند. در گام بعدی جنس مخازن مورد بررسی قرار می‌گیرد که با توجه به ماهیت فاضلاب موجود و شرایط آب‌وهوایی منطقه و نیز فضای موجود برای احداث تصفیه‌خانه، از بهترین گزینه مصالح برای طراحی و ساخت تصفیه خانه انتخاب و استفاده می‌گردد.

موارد زیر از جمله گزینه‌های مهم و متداول در ساخت تصفیه‌خانه‌ها شناخته می‌شوند:

 

 • تصفیه‌خانه‌های بتنی که با بتن مسلح اجرا می‌شوند.
 • تصفیه‌خانه‌های فلزی که به اختصار پکیج تصفیه فاضلاب فلزی نامگذاری می‌شوند.
 • تصفیه‌خانه‌های پلی اتیلنی که از مواد پلی اتیلنی و لوله‌های کاروگیتی در ساخت مخازن آن‌ها استفاده می‌شود.
 • تصفیه‌خانه‌های فایبر گلاسی که از فایبر گلاس و مواد کامپوزیتی در ساخت مخازن آن‌ها استفاده می‌شود.

 

 

3. تهیه نقشه و طراحي تصفیه‌خانه:

 

در این مرحله کارشناسان چیدمان و طرح کامل تصفیه را با استفاده از نقشه‌‌برداری و بررسی PFD – P&ID – SOP جزئیات طرح به مرحله اجرا در آورده و با تهیه نقشه‌ها کار طراحی تصفیه‌خانه را به اتمام می‌رسانند.

 

 

4. خرید تجهیرات:

 

در این مرحله، تجهیزات موردنیاز تصفیهخانه طبق لیست‌های تهیه شده توسط طراحان تصفیه‌خانه به واحد خرید شرکت‌ها داده شده و طبق لیست از بهترین و مرغوب‌ترین برندها، کالاها و اجناس موردنیاز تهیه شده و برای نصب و راه‌اندازی تصفیه‌خانه به گروه نصاب شرکت تحویل داده می‌شوند.

 

 

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

 

قیمت پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی بنابر مصالح مورد استفاده در ساخت پکیج و تجهیزات موردنیاز متغیر می‌باشد و طراحی و ساخت آن نسبت بر حجم فاضلاب ورودی از 300 میلیون تومان تا 4 میلیارد تومان برآورد می‌گردد. کیفیت فاضلاب و دبی ورودی فاضلاب در برآورد قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیر به‌سزایی دارد.

 

برآورد قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی به چندین عامل اثرگذار بستگی دارد:

 

 

میزان حجم ورودی فاضلاب:

 

 مقدار فاضلاب ورودی به تصفیه‌خانه در شبانه‌روز تآثیر به‌سزایی بر روی قیمت تمام شده پکیج تصفیه فاضلاب فلزی دارد.

 

 

نوع و ساختار فاضلاب ورودی به تصفیه خانه:

 

بسته به اینکه چه فاضلابی قرار است در تصفیه‌خانه مورد عمل تصفیه قرار گیرد؛ قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی متغیر خواهد بود.

 

 

کیفیت خروجی فاضلاب تصفیه شده:

 

بسته به اینکه فاضلاب ورودی تصفیه‌خانه قرار است به چه میزان مورد تصفیه قرار گیرد؛ قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تغییر خواهد کرد. این میزان براساس اینکه فاضلاب تصفیه شده می‌خواهد به استاندارد سازمان محترم محیط زیست کشور مبتنی بر آبیاری فضای سبز و مصارف کشاورزی یا تخلیه به آب‌های سطحی و یا هر مصرف دیگری قرار گیرد؛ تغییر می‌کند.

 

 

اجناس مورد استفاده در ساخت پکیج:

 

بسته به اینکه در ساخت بدنه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی از استیل یا آهن، یا آلیاژهای متفاوت استفاده شود؛ قیمت تمام شده متفاوت خواهد بود. 

 

 

تجهیزات مورد استفاده و برند تجهیزات:

 

 استفاده از تجهیزات اروپایی، چینی یا ایرانی و یا هر برند دیگر می‌تواند در قیمت تمام شده پکیج تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

 

 

ضمانت و گارانتی پکیج تصفیه فاضلاب:

 

در مواردی گارانتی پکیج به مدت یک سال در قراردادهای فی‌مابین طرفین قرارداد پیش‌بینی و لحاظ می‌شود ولی طبق نظر کارشناسان این شرکت، دو سال گارانتی تجهیزات الکترومکانیکال برای پکیج تصفیه فاضلاب امری ضروری بوده و باید لحاظ گردد.

 

 

سود شرکت سازنده:

 

سودی که شرکت‌های سازنده برای ساخت، نصب و راه‌اندازی پکیج‌های تصفیه فاضلاب برای خود در نظر می‌گیرند تآثیر زیادی بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی دارد.  مزیت رقابتی بودن قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت رهابکو به مشتریان و کارفرمایان گرامی خود از لحاظ قیمتی نسبت به سایر شرکت‌های همکار در همین مورد می‌باشد.