پایش فصلی در یکی از روستاهای جاده چالوس

پایش فصلی در یکی از روستاهای جاده چالوس

در مورخه چهاردهم آذر ماه سال 1402 کارشناسان شرکت رها آب مهر زاگرس آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشوری به تصفیه‌خانه های بهداشتی روستاهای جاده چالوس مراجعه نموده و پایش فصلی خود را به منظور انجام طرح خوداظهاری زیست محیطی انجام دادند.

 

همانطور که مستحضر هستید پساب نهایی این تصفیه‌خانه های بهداشتی در نهایت به داخل رودخانه جاده چالوس تخلیه می‌گردند بنابراین موضوع سلامت آب این رودخانه که برای مصارف شرب استان تهران استفاده می گردد بسیار مهم می باشد یکی از اصلی ترین مشکلات و آلاینده های آب موضوع میکروبی آن می باشد که اصلی ترین آنها توتال فکال و فکال کلیفرم هستند بنابراین برای از بین بردن مشکلات میکروبی آب حتما باید بحث گندزدایی خصوصا کلرزنی جدی گرفته شود، موضوع مهم دیگر آلودگی های فیزیکی و شیمایی آب می باشد که شامل BOD, COD, دما، نیترات، فسفات، سولفات ،آمونیوم،آمونیاک و…. می باشند که هر کدام از این پارامترها استانداردهای مخصوص به خود را دارا می باشند.

 

مورد قابل بیان دیگر فلزات سنگین شامل سرب، جیوه، کادمیوم، نیکل و….. است که برای هر کدام از این موارد نیز استانداردهای وجود دارد، شرکت رها آب مهر زاگرس با داشتن مجهزترین دستگاه‌های آزمایشگاهی شامل اسپکتروفومتر، گاز کروماتوگرافی یا GC, دستگاه جذب اتمی به منظور آنالیز فلزات سنگین آب و پساب و…. یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های معتمد محیط زیست کشوری می باشد که در حوزه طراحی، ساخت و نصب تصفیه‌خانه های بهداشتی و صنعتی چندین سال است فعالیت خود را آغاز نموده است.

slide-87977e3
slide-d9c8db8
slide-97bf9f4

سایر پروژه‌ها