پروژه نیروگاه سد امیر کبیر 70 متر مکعبی

پروژه نیروگاه سد امیر کبیر 70 متر مکعبی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی فلزی پروژه نیروگاه سد امیرکبیر به ظرفیت ۷۰ متر مکعب در شبانه روز

 

در سال ۱۳۹۰ کارشناسان آن مجموعه محترم واقع در نیروگاه سد امیرکبیر جهت تصفیه پساب فاضلاب انسانی کمپهای کارگری آن مجموعه محترم طی تماسی که با دفتر شرکت محیط آسایش البرز برقرار نمودند کارشناسان این شرکت اقدام به بازدید و بررسی شرایط موجود در کمپ‌های کارگری آن مجموعه نمودند و پس از بررسی‌های لازم و نظرات مهندسان ارشد سد امیرکبیر به این نتیجه رسیدند که این مجموعه دارای ۷۰ متر مکعب فاضلاب در شبانه روز است و بدین منظور پکیج تصفیه فاضلاب فلزی به ظرفیت ۷۰ متر مکعب در شبانه روز برای آن مجموعه طراحی گردید و پس از ساخت و تایید کارشناسان آن مجموعه محترم پکیج به محل پروژه واقع در نیروگاه سد امیرکبیر ارسال گردید و پس از یک هفته عملیات نصب و راه‌اندازی به بهره‌برداری رسید.

 

 

پکیج مذکور پس از گذشت یک ماه از تاریخ بهره‌برداری با کسب تمامی پارامترهای زیست محیطی موفق به کسب مجوز جهت انتقال پساب تصفیه شده به رودخانه مجاور که همان رودخانه کرج هست نائل گردید و خروجی پکیج توسط سیستم لوله کشی در نهایت به آب رودخانه وارد شد.

 

 

از این رو می‌توان این پروژه را به عنوان مثالی بارز در توانایی طراحی و اجرای سیستم‌های تصفیه خانه توسط تیم کارشناسان این شرکت نام برد که با کسب تمامی پارامترهای زیست محیطی مجوز این را پیدا کرد که پساب خروجی به آب‌های سطحی وارد گردد.

 

 

با توجه به راهبری تصفیه خانه مذکور توسط تیم راهبری این شرکت و گزارشات و آنالیزهای گرفته شده در طی این سال‌ها پکیج کماکان با همان راندمان مطلوب مشغول به کار بوده و امکان بازدید توسط کارفرمایان محترم از این پکیج فراهم است.

 

 

فرایند انجام شده در طراحی این پکیج روش متداول هوادهی گسترده MBBR است که طبق شرایط آب و هوایی و شرایط اقلیمی آن منطقه در آن سال‌ها انجام پذیرفت.

 

 

لازم به ذکر است این طرح با نظارت دپارتمان محترم آب منطقه‌ای تهران موسوم به طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب شهر تهران انجام پذیرفت. در آن سال‌ها جناب آقای دکتر اسلامی‌زاده که ریاست محترم این دپارتمان را بر عهده داشتند با پیگیری‌های جدی سخت‌کوشی‌های فراوان این طرح را توسط شرکت محیط آسایش البرز به عرصه اجرا رسانیده و تحویل دستگاه نظارت سازمان آب منطقه‌ای تهران دادند.

سایر پروژه‌ها