بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شرکت داروسازی ایران دارو

بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شرکت داروسازی ایران دارو

در مورخه بیست و پنجم مردادماه سال 1402 کارشناسان شرکت محیط آسایش البرز، آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشوری به یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت های داروسازی کشور بنام شرکت داروسازی ایران دارو مراجعه کردند.

 

پیرو گزارشی که کارشناسان محیط زیست آن شرکت به شرکت محیط آسایش البرز مبنی بر توقف چند روزه تصفیه‌خانه اعلام کرده بودند مراتب را بررسی و از نزدیک مشاهده کردند.

 

این تصفیه خانه در سال 1386 توسط شرکت محیط آسایش البرز طراحی شد و بهره برداری از آن صورت گرفته و تا به امروز بدون هیچ گونه مشکلی به نحو احسن فاضلاب بهداشتی و صنعتی این واحد صنعتی را تصفیه و پساب خروجی برای مصارف فضای سبز استفاده می‌گردد.

 

لازم به ذکر است با توجه به اینکه این شرکت چاه جاذب هم دارد این تصفیه‌خانه فاضلاب به نحوی کارایی دارد که اگر پساب خروجی برای مثال در زمستان برای مصارف فضای سبز استفاده نشود و داخل چاه جاذب ریخته شود باز هم استانداردهایی مثل نیترات، آمونیوم و آمونیاک را رعایت می‌کند.

 

همانطور که مستحضر هستید تصفیه فاضلاب‌های مربوط به صنعت دارویی پیچیدگی‌های خاص خود را دارا است که خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه مشکلی بوجود نیامده و توقف چند روزه این تصفیه خانه بدلیل تعطیلات تابستانی شرکت مذکور بوده است که کارشناسان شرکت محیط آسایش البرز پس از راه‌اندازی مجدد سریعا برای بازرسی حضور یافته و فرآیند تصفیه را از نزدیک مشاهده کردند، پکیج تصفیه خانه فاضلاب این واحد صنعتی از جنس فلزی است و قابلیت تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی به میزان 120 مترمکعب را در شبانه روز دارا است.

Previous slide
Next slide

سایر پروژه‌ها